در هفدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران به غرب استان مطرح شد

کلاردشت؛ هاب گردشگری مازندران

استاندار مازندران با بیان اینکه کلاردشت به عنوان هاب گردشگری استان هدف گذاری شده است، گفت: گردشگری طبیعت یکی از نعمت های خدادادی این منطقه است که می توان از آن برای جذب گردشگر بهره برد.

استاندار مازندران با بیان اینکه کلاردشت به عنوان هاب گردشگری استان هدف گذاری شده است، گفت: گردشگری طبیعت یکی از نعمت های خدادادی این منطقه است که می توان از آن برای جذب گردشگر بهره برد.

استاندار مازندران در هفدهمین سفر شهرستانی خود به مناطق مختلف استان، هفتم آبان ماه به کلاردشت رفت و در جمع مردم روستای شکرکوه این منطقه و روستاهای همجوار قرار گرفت و به بررسی مشکلات و نارسایی‌ها پرداخت.

سید محمود حسینی پور با اشاره به افتتاح مجموعه بوم گردی در روستای شکرکوه از ان به عنوان عامل توسعه یاد کرد و گفت: افتتاح بوم گردی کار ارزشمندی است که می تواند منشا تحولات بزرگی در آینده باشد. وی با بیان اینکه در مناطق روستایی توسعه یعنی توجه به اراده نجیب زادگان روستا، افزود: روستائیان صاحبان اصلی روستا هستند که ما مسئولان باید حمایت لازم را به جای کارشکنی از آنها داشته باشیم.

وی گازرسانی به بیش از ۹۰ درصد روستاهای مازندران را از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و گفت: امروز در روستاها توسعه صنعت گردشگری، کشاورزی و دامداری پیگیر می شود زیرا اگر همه امکانات به روستا برده شود اما به اشتغال جوان روستایی توجه نشود فایده چندانی ندارد و یک روستایی می تواند با توسعه هایی که ذکر شد در همین روستا درآمد ایجاد کند. وی فعال کردن اقتصاد، فرهنگ، حوزه های اجتماعی روستا را از مهم ترین اهداف سفرهای شهرستانی برشمرد و خاطرنشان کرد: هر روستای استان مازندران دارای ظرفیت های زیادی است که می‌توان برند سازی کرد و این مسئولیت بزرگ برعهده جهاد کشاورزی است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه کشاورزی اولویت اول اقتصاد روستایی است، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی مازندران اولویت اول بین دستگاه‌های اجرایی استان است. وی بر حل مشکلات شهرستان کلاردشت توسط مسئولان مربوطه تاکید کرد و ادامه داد: مسئولان باید وحدت داشته باشند و تناقض ها در اجرای قانون مردم را رنج می دهد.

مقام عالی دولت در مازندران گفت: مسئول پشت میزنشین در این دولت نداریم و هرمسئولی که با مردم قهر است و نمی‌تواند در میان مردم باشد، باید فکری به حال خود کند.

حسینی پور با تاکید براینکه باحضور بین مردم، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، افزود: در سفرهای شهرستانی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. وی، توانمندسازی اقتصاد روستا را از مهمترین برنامه های استان اعلام کرد و ادامه داد: بنا داریم اقتصاد ۲۱ روستای کلاردشت را توانمند کنیم و برای ایجاد بوم در روستا تسهیلات با بهره ۴ درصد داده می شود که این امر می تواند به اشتغال و توسعه روستا کمک کند.

استاندار مازندران با تاکید براینکه صنعت دامداری در هر روستا باید ایجاد شود و در قالب توانمندسازی روستاها از حمایت های دولتی برخوردار شوند، اظهار کرد: برای ۵۰۰ روستای استان این طرح شروع شده است و هر روستایی که آمادگی داشته باشد کمک لازم صورت می‌گیرد.

۱۲ روستای کلاردشت در انتظار تصمیم شهرداری

“مرتضی شریفیان” نماینده شورای اسلامی بخش مرکزی کلاردشت با بیان اینکه از مجموع ۲۱ پارچه آبادی شهرستان کلاردشت ۱۸ پارچه در حریم شهر قرار دارند، تصریح کرد: این امر مانع بزرگی در جهت توسعه و آبادانی روستاهای بخش مرکزی کلاردشت است زیرا مغایرت فاحشی با برنامه های توسعه کشور که نیازمند تقویت بنیه روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهر است، دارد. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ روستای منطقه معطل اظهار نظر شهرداری و شورای شهر کلاردشت برای توسعه هستند، افزود: این چه منطقی است که شهرداری باید برای روستا تصمیم بگیرد. وی نامناسب بودن حریم راه‌ها برای شهرستان را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: در زمان استعلام بخشی از جاده مرزن آباد به کلاردشت گفته می شود که باید حریم ۷۰ متر رعایت شود در حالیکه این امر در همه مسیر چهار کیلومتر امکان پذیر نیست و ساخت و ساز صورت گرفته است.

نماینده شوراهای اسلامی بخش مرکزی کلاردشت در ادامه خواستار تعیین تکلیف ساختمان‌هایی که از مدتها قبل غیر مجاز احداث شده بودند، شد و افزود: در حال حاضر با توجه به گرانی مسکن و سرمایه زیادی که صرف ساخت این ساختمان‌ها شده است معقولانه نیست که تخریب شود و نیاز است مورد استفاده قرار گیرند.

شریفیان بر اجرای درست طرح های هادی تاکید و متذکر شد: در برخی روستاها اهالی طرح هادی را رعایت نمی کنند و از آنجایی که شوراها ضابطین اجرایی را در اختیار ندارند از عهده کار برنمی آیند و نیاز است در این زمینه حمایت صورت گیرد.

 

در ادامه “سید مجید حسینی” نماینده دهستان غرب کلاردشت با بیان اینکه عبور خط گاز کلاردشت از “سی سرا” عباس آباد خطر رانش مسیر خط موقتی را تهدید می کند، اظهار کرد: این خط و لوله جوابگوی مردم نیست و ضرورت دارد خط کلاردشت به خط اصلی رشت به ساری وصل شود. وی با ابراز گلایه‌مندی از کمبود نیروی خدماتی و پرستار در تنها بیمارستان کلاردشت گفت: دستگاه سونوگرافی تنها دو روز در هفته با پزشک کار می کند که کافی نیست و نیاز است تعداد روزها افزایش یابد همچنین از مجموع هشت دستگاه دیالیز بیمارستان تنها هفت دستگاه به صورت کامل فعال است.

نماینده دهستان غرب کلاردشت از وضعیت آنتن دهی تلفن همراه گلایه کرد و ادامه داد: چند روستای غرب کلاردشت در زمان پیک مسافر وضعیت مناسبی به لحاظ پوشش آنتن تلفن ندارند.

حسینی تصریح کرد: حریم راه روستا بیشتر از شهر است؛ همچنین حریم رودخانه نیز در روستا بیشتر از شهر است و این امر موجب ایجاد دوگانگی بین شهر و روستا شده است.

چهار بانده کردن مسیر مرزن آباد به کلاردشت

در ادامه محمدعلی محسنی نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس ضمن ابراز خرسندی از سفرهای استانی استاندار و مدیران کل به شهرستان های مختلف جهت لمس مستقیم مشکلات و بررسی آنها، اظهار کرد: طی سه سال اخیر گامهای موثری در جهت توسعه کلاردشت برداشته شد. وی با اشاره به درخواست به حق مردم منطقه مبنی بر چهار بانده کردن مسیر مرزن آباد به کلاردشت گفت: اختلاف دو دستگاه موجب کند شدن پروژه شده است.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس به استقرار ادارات در کلاردشت اشاره کرد و افزود: استقرار شعبه ای از اداره تامین اجتماعی در کلاردشت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم منطقه صورت گرفت.

محسنی بندپی بر فراهم کردن زیرساختهای گردشگری تاکید کرد و یادآور شد: صنعت غالب در این منطقه گردشگری است و همه ادارات کل برای خدمت به گردشگری باید بسیج شوند و اگر مانع ایجاد کنند سرعت توسعه کُند خواهد شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10466

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: