مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان:

میراث کهن با مراقبت و امانت داری، باید سالم به نسل آینده واگذار شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از استقبال مردم این استان در مرمت و حفظ بناهای تاریخی خصوصی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، دکتر ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: اگر چه شناسایی، حفظ و احیا آثار همچون بناهای تاریخی وظیفه‌ ذاتی وزارت میراث‌فرهنگی و زیرمجموعه‌های آن است، اما به واقع صیانت و پاسداشت میراث‌فرهنگی ارزشمند بر همگان فرض است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، با بیان اینکه مردم نسبت به حفظ آثار تاریخی دغدغه‌مند هستند، افزود: در چند سال اخیر شهروندان با علم و آگاهی به اهمیت ساختمان‌های تاریخی، خود به میراث‌فرهنگی مراجعه کرده تا چگونگی مراقبت و مرمت آثار تاریخی را دریافته و مطابق ضوابط فنی مورد تأیید اداره‌کل اقدام کنند.

او با اشاره به مراجعه شهروندی از شهر بندرانزلی به منظور مرمت و بازسازی ساختمان تاریخی خویش بیان کرد: این درخواست مورد بازدید و بررسی کارشناسان قرار گرفت تا بر اساس معیارهای منطبق با حوزه میراث‌فرهنگی اهتمام لازم صورت پذیرد.

دکترجهانی اقتصادی کردن ساختمان‌های تاریخی را از جمله مشوق‌های لازم برای مالکان بناهای تاریخی دانست و اضافه کرد: چنانچه مالکان متمایل به تغییر کاربری بناهای تاریخی خویش باشند، تسریع و تسهیل امور در دستور کار قرار خواهد گرفت و همکاری‌های لازم در این خصوص صورت می‌پذیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان میراث فاخر فرهنگی را امانت نیاکان دانست و گفت: این میراث کهن با مراقبت و امانت داری، باید سالم به نسل آینده واگذار شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10441

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: