مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان:

صدور ۱۲۷ موافقت اصولی در حوزه گردشگری گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از صدور ۱۲۷ موافقت اصولی در حوزه گردشگری این استان خبر داد و گفت: بیش از ۷۰ درصد تعهدات اشتغال در حوزه گردشگری تحقق یافته است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ولی جهانی با اعلام این خبر اظهار کرد: شکوفایی اقتصاد گردشگری و رونق تولید در این حوزه در گیلان با تقویت زیرساخت‌ها تحقق می‌پذیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با تشریح عملکرد اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان در حوزه اشتغال گردشگری افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۷ موافقت اصولی در حوزه گردشگری صادر شده است. وی با اعلام اشتغال بیش از ۳۵۰۰ نفر در حوزه گردشگری گفت: این تعداد اشتغال در ۸ ماهه گذشته و با اعتبار ۱۰ هزار و ۲۴۵ میلیارد ریال تحقق یافته است.

جهانی از صدور ۲۶ مجوز ایجاد اماکن اقامتی و گردشگری در گیلان خبر داد و اضافه کرد: این تعداد مجوز با با اعتبار ۵ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۶۰۲ نفر صورت گرفته است. وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۲۰ طرح بزرگ گردشگری در حال اجرا بوده و این آمار از سال ۹۹ تاکنون ۸۴ طرح در حال اجرا بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان تحقق بیش از ۷۰ درصدی تعهدات اشتغال در این استان گفت: از ۹۵۰ نفر تعهد اشتغال در حوزه گردشگری گیلان ۶۶۶ نفر تحقق یافته است. وی تصریح کرد: ۲۰ مجوز بی‌نام در حوزه گردشگری صادر شده و اعتبار این تعداد مجوز بی‌نام  ۱۵۰ هزار میلیارد ریال بوده و باعث اشتغالزایی برای ۳۶۳۵ شده است. وی گفت: تعداد ۲۱ پروژه قابل افتتاح با اشتغال ۲۵۳ نفر در گیلان وجود دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10452

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: