مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان خبر داد؛

ثبت ۱۲۸ هزار نفر – شب اقامت در گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از ثبت ۱۲۸ هزار نفر _ شب اقامت در این استان خبر داد و گفت: در ۳ روز گذشته ۲۲۰ هزار خودرو وارد استان شده است.

ولی جهانی به ارائه آماری از وضعیت حضور گردشگران در گیلان اظهار کرد: بر اساس آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان در سه روز گذشته بیش از ۲۲۰ هزار خودرو وارد گیلان شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از خروج حدود ۱۸۹ هزار خودرو از این استان خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۱ میلیون ۱۵۳ هزار نفر از طریق زمینی و هوایی به گیلان سفر کردند.

به گفته جهانی در سه روز گذشته حدود یک میلیون ۱۲ هزار نفر از گیلان به صورت زمینی و هوایی خارج شدند. وی با اشاره به سهم اقامت مسافران و گردشگران در گیلان افزود: حدود ۱۲۸ هزار نفر _ شب در مراکز اقامتی ثابت و موقت گیلان اقامت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان اینکه حدود ۲۴ درصد تخت تأسیسات اقامتی تحت نظر این اداره کل در استان اشغال شده است، گفت: در سه روز گذشته ۱۲۴ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی گیلان اقامت کردند که دارای ملیت آذربایجان، روسیه، فرانسه، ترکیه، افغانستان و ترکمنستان هستند.

جهانی از ۶۹ مورد بازدید از تأسیسات گردشگری گیلان خبر داد و اضافه کرد: نتایج بازدیدهای نظارتی ۳۲ بازدید عادی، ۲۹ مورد تشویق، ۷ مورد تذکر و ۱ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

به گفته وی، بیش از ۱۵ هزار نفر از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان گیلان بازدید کردند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10495

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: