موافقت اصولی با احداث هتل 22 طبقه:

ماسوله خواهرخوانده یکی از شهرهای کردستان می شود

به گزارش سوماگشت؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از احداث هتل ۲۲ طبقه در رشت خبر داد و گفت: به دلیل تشابهات عدیده ساخت و بافت، ماسوله خواهرخوانده یکی از شهرهای کردستان می‌ شود.

ولی جهانی ظهر پنجشنبه در همایش دومین دومین سالانه رشت شهر خلاق خوراک شناسی اظهار کرد: گیلان از ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و … فراوانی برخوردار است که بیش از ۲۳۰ هزار سال قدمت دارد. وی از ثبت جهانی شهر ماسوله خبر داد و افزود: به دلیل تشابهات عدیده ساخت و بافت، ماسوله خواهر خوانده یکی از شهرهای کردستان می‌شود.

جهانی از احداث هتل ۲۲ طبقه در خیابان پرستار رشت خبر داد و بیان کرد: موافقت اصولی با احداث این هتل در خیابان پرستار رشت انجام شده است و با توجه به حضور گردشگران در ایام مختلف سال، این گونه زیرساخت‌ها نیاز است. وی با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های گردشگری و اقامتی در گیلان، اضافه کرد: قابلیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری گیلان بسیار ارزشمند است و باید با تقویت زیرساخت‌ها این قابلیت‌ها به فعلیت تبدیل شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به تنوع غذایی و خوراک در رشت و گیلان، افزود: تنوع غذایی و خوراک در گیلان و رشت منحصر به فرد است و شهره جهانی دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10389

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: