اغاز به کار مرمت ساختمان تاریخی کاخ دادگستری انزلی

به گزارش سوما؛ با اختصاص بیش از ۱۰ میلیارد ریال ، عملیات مرمت و بازسازی ساختمان تاریخی کاخ دادگستری شهرستان بندرانزلی آغاز شد.

گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، ولی جهانی یکشنبه  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ با بیان مطلب فوق افزود: با تخصیص اعتبار لازم و پس از انجام تشریفات اداری و انتخاب پیمانکار ذیصلاح، عملیات مرمت و بازآفرینی ساختمان تاریخی ثبتی کاخ دادگستری شهرستان بندرانزلی آغاز شده و در این مرحله از پیمان با اختصاص ۱۰ میلیارد ریال، عملیات شامل نخاله و آوار برداری، مقاوم سازی طبقات با تعویض تیرها در دستور کار قرار گرفته است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان تغییر کاربری و تبدیل ساختمان به موزه قضا را از اهداف طرح مذکور دانست و گفت: مطابق با برآوردها، به منظور رسیدن به هدف مورد نظر و تبدیل بنا به موزه، قریب به ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیازمند است و لذا اختصاص اعتبارات لازم در راستای شتاب بخشیدن به فرآیند مرمت و ایجاد موزه مذکور بسیار مورد انتظار است.

جهانی مرمت بناهای تاریخی را از اولویت های اداره کل دانست و افزود: بازسازی بناهای تاریخی فنی و تخصصی بوده و به همین دلیل علاوه بر نیاز به زمان کافی، اختصاص بودجه جهت تسریع در امور نیز ضروری است تا ضمن کوتاه نمودن زمان، در وقت مناسب و قابل قبول پروژه های مرمت بناهای تاریخی به بهره برداری برسند.

او ابراز امیدواری کرد با حمایت مردم، مسئولین و سایر دستگاه‌های ذیربط تاثیرگذار بتوان با حفاظت و احیاء بناهای تاریخی به اهداف مورد نظر در حوزه میراث‌فرهنگی دست یافته تا بر اساس شاخص های مرتبط بتوان جایگاه گیلان را در سطح کشور ارتقاء داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://soumagasht.ir/?p=10416

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: